15.04.07

Nädalavahetus ongi möödas

Sedapuhku tundus aiatöö kui orjus, aga kõik mullakärutamised ja võsalõikamised on selleks kevadeks peaaegu möödas.

Paadisild sõitis talvel suure veega väga valesse kohta. Hea, et päris ära ei sõitnud. Aga nüüd on selle peal hea enne istutamist varsakabja taimi hoida. Ei raatsinud valget varsakapja osta, nüüd kahetsen. Ehk järgmisel aastal, senikaua tuleb tavalisega leppida. Teoorias peaks siia tulema me "plaaz".

Vanasti kehtis rannaõigus. Ei tea, kas selline asi, nagu kaldaõigus ka eksisteeris? Kui jah, siis olen mina igaljuhul ühe toreda asja võrra rikkam. Keegi on selle ilmselt autoaknast jõkke visanud. Mis seal salata, ma viskaks ka. Kas nüüd just jõkke, aga... Mul ikka rohkem hevi tuleb ja hevi tapab! Päris nii hull ei ole ka, kuid Elmari tantsuõhtuks mul vaimu ei jagu. Ma vist ei oska vahetult lõbutseda. Eh, vahel võiks ka midagi head kaldasse ujuda.

See blogi pidamine on kasulikuks osutunud: ma teen rohkem pilti. Huvitav, kas teistel ka nii on, aga pilte vaadates hakkab mõte kuidagi teistmoodi tööle. Ma olen seda kivihunnikut vaadanud eest ja tagant ning ahastnud, aga kui ma vaatan pilte, hakkab peas midagi justkui looma. Pilt on eilne, täna on seal juba palju ilusam. Ahastus on asendunud äratundmisega, et sellist hunnikut omades oleme me õnnega koos.

Tegelikult on ka see peenar tänaseks juba valmis, selle kitsa peenrajupiga ühendatud ja sealt edasi. Taimedki juba istutatud. Aga täna venis päev nii pikaks, nahkhiired vihisesid kõrvust mööda ja pilditegemisest ei tulnud pimedas midagi välja. Minu isiklik aiareegel nr. 1 välistab igasugused sirgjooned, kolmnurgad ja ringid. Ei mingit geomeetriat. Piltidelt võib küll muud näha. Tegelikult on see mul selline järk-järguline tegemine. Katsun tänavu siiski peenrad valmis saada. Kuidas selle taimekompositsiooniga on, eks see paistab tulevikus. Küllap ma neid lilli edasi-tagasi istutama hakkan, selles ma eriti ei kahtlegi.
Siin siis kallas. Ma ikka veel ei tea, mida siia istutada. Igaljuhul võsalõikamine päädis jõe riisumisega (lol siin veel riisumata). Midagi nii imelikku pole ma veel teinud. Ja üsna tulutu oli see töö ka, sest tänaseks oli saabunud mingi uus kõrkjas. Pealegi on siin paari nädala pärast tihe taimestik. Aga nii kole oli, ma lihtsalt ei saanud istuda, reha käeulatuses. Mees hüüdis ülevalt kaldalt iroonilisi loosungeid.

1 kommentaar:

isehakanud lillekasvataja ütles ...

Sa vahi kui vahvas kohas sa elad! Elamise ja aia pind jagab lahkelt erinevaid võimalusi! Minul pole muud kui istuta metsa ja istuta metsa! Jõudu sulle jôe riisumisel!